Skip to content Skip to footer

Spotkanie z dyrektorami Placówek opiekuńczo-wychowawczych – Domów dla Dzieci

Za nami bardzo ważne spotkanie z dyrektorami placówek opiekuńczo-wychowawczych – Domów dla Dzieci – z #WarmiaMazury – m.in. z Miasto Szczytno, Gmina Pasym, Frombork, Kisielice i #iława🤝

W rozmowie uczestniczyła także Pani Dyrektor Centrum Usług Społecznych w Pasymiu.

Spotkanie odbyło się w Domu dla Dzieci w Pasymiu, a jego głównym tematem były projektowane zmiany w ustawie o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej oraz w ustawie o pomocy społecznej 📄

Obie te ustawy są obecnie w trakcie prac legislacyjnych. To właśnie dlatego coraz więcej środowisk – pracowników pomocy społecznej oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych – zgłasza swoje wątpliwości, spostrzeżenia i postulaty 💬

Dzisiejsze spotkanie było okazją, by te głosy wybrzmiały i zostały dobrze zebrane.

Poświęciliśmy kilka godzin na merytoryczną, roboczą rozmowę 🕒

Jako senatorka oraz członkini Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej w Senat Rzeczypospolitej Polskiej chcę jak najlepiej przygotować się do nadchodzących zmian. To także moment, w którym mogę jeszcze kierować oświadczenia senatorskie i zabiegać o uwzględnienie głosu praktyków ⚖️

Dziękuję za to spotkanie, za szczerość i konkret ❤️

Mam nadzieję, że wspólnie uda nam się poprawić to, co – z perspektywy osób pracujących na co dzień z dziećmi i rodzinami – wymaga zmian.