150 mln zł na bezpieczeństwo mieszkańców #WarmiaMazury. ![]()
![]()
Dziś w Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie podpisano umowy w ramach Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej. To konkretne środki, które trafią do samorządów naszego regionu na sprzęt i infrastrukturę zwiększającą bezpieczeństwo mieszkańców.
Nowe agregaty prądotwórcze, magazyny wody, sprzęt do działań kryzysowych, przygotowanie miejsc schronienia, magazyny przeciwpowodziowe czy wsparcie dla ratownictwa medycznego — to inwestycje, które realnie wzmacniają gotowość regionu na sytuacje kryzysowe. ![]()
![]()
![]()
Bardzo ważna jest również zapowiedź zakupu nowych karetek dla szpitali w województwie oraz dalsze wzmacnianie służb ratowniczych. ![]()
Bezpieczeństwo zaczyna się lokalnie — w dobrze przygotowanych samorządach, sprawnych służbach i nowoczesnym wyposażeniu. Dlatego cieszę się, że Warmia i Mazury otrzymują dziś tak znaczące wsparcie. ![]()
Gratuluję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie i realizację tych projektów. ![]()
Z Radosław Król Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Marcin Kuchciński – Marszałek Woj. Warmińsko-Mazurskiego, Mateusz Szauer – Wicewojewoda Warmińsko-Mazurski, Maria Bąkowska
#Bezpieczeństwo#ObronaCywilna#OchronaLudności#Samorząd#Ratownictwo#Karetki#BezpiecznyRegion#WojewództwoWarmińskoMazurskie#Inwestycje#Polska#OLiOC#EwaKaliszuk#kaliszuk









